Достапни линкови

logo-print

Почна собирот пред СЈО


Пред просториите на Специјалното јавно обвинителство почнаа да се собираат граѓани во знак на поддршка за работата на оваа институција. Засега неколку стотини граѓани мирно стојат пред просториите на СЈО со транспаретни во рацете на кои пишува „нема правда , нема мир“. Според претходните најави на движењето Протестирам, протестот треба да продолжи пред Собранието на Република Македонија. Таму пак просторот е ограничен со барикади и силно полициско обезбедување и пристапот е дозволен до Порта Македонија.

XS
SM
MD
LG