Достапни линкови

logo-print

Протест на демонстрантите пред полициска станица Беко


Дел од демонстрантите кои протестираа пред Собрание против одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за помилување на политичари од власта и опозицијата се упатија кон полициската станица Беко во центарот на Скопје. Тие бараат правда за притворените по протестите синоќа. Полицијата вчера приведе 13 луѓе. Полициски сили се распределуваат пред станицата Беко. Во меѓувреме, пак, има друг протест кој е во организација на ГДОМ кои се противат на аболицијата на Зоран Заев и Зоран Верушевски. Тие се собрани на кај зградата на Црвен крст. Демонстрантите слушаат патриотски песни и играат оро.

XS
SM
MD
LG