Достапни линкови

logo-print

САД со осуда на македонската влада за корупција


Во новиот годишен извештај на американскиот Стејт департмент се обвинува македонската влада за неуспех целосно да го почитува „владеењето на правото“, при што се наведува високо ниво на корупција, протекција и селективни судски постапки.

XS
SM
MD
LG