Достапни линкови

logo-print

Полицијата ги растера демонстрантите


Демонстранти кои од пред Собранието се обидуваа да го продолжат протестот кон штабот на ВМРО-ДПМНЕ, откако ја демолираа Канцеларијата на претседателот Иванов во центарот на Скопје, продолжија кон Министерството за правда. Таму се обидоа исто така да ги искршат прозорците, но беа спречени од полицијата која ја растури толпата. Полицијата удираше и по демонстрантите, а повреден е и еден новинар. Претходно пред Собранието демонстранти се обидуваа да го пробијат полицискиот кордон и тие фрлаат лименки, петарди, вода и пластични шишиња кон полицијата.

XS
SM
MD
LG