Достапни линкови

logo-print

Седница на Државната изборна комисија


Државната изборна комисија најави дека попладнево ќе одржи седница. На седницата ќе се расправа за предлогот ДИК да се обрати до Министерството за внатрешни работи со барање да им се достави список на државјани на Република Македонија, родени во Мала Преспа-Пустец, кои имаат избирачко право во Македонија.

XS
SM
MD
LG