Достапни линкови

logo-print

Гранати истрелани од Сирија го погодија турскиот град Килис


Гранати истрелани од Сирија повторно паднаа на територијата на Турција. Турските медиуми информираат дека две области од центарот на градот Килис денеска биле погодени со гранатите, но нема информации за жртви. Турската армија возвратила со оган на цели во Сирија, во согласност со нивните правила за ангажирање. Вчера турската војска гаѓаше цели на групата на Исламската држава, откако ракети го погодија Килис при што беше убиено едно лици и неколкумина беа повредени.

XS
SM
MD
LG