Достапни линкови

logo-print

Боно повика на Маршалов план за Блискиот исток


Пејачот на групата „Ју ту“, Боно во американскиот сенатски комитет изјави дека е неопходен Маршалов план за Блискиот Исток, сличен на огромната финансиска помош што Соединетите држави ја дадоа за обновата на Европа по Втората светска војна. Тој исто така побара од американските сенатори да помогнат во справувањето со, како што рече, „егзистенцијалната криза на Европа, откако Британија ја разгледува можноста да ја напушти Европската унија.

XS
SM
MD
LG