Достапни линкови

logo-print

Руски воен хеликоптер се урна во Сирија


Илустрација.

Илустрација.

Руското Министерство за одбрна соопшти дека руски воен хеликоптер се урнал во Сирија, при што загинале две воени лица. Министерството информира дека хеликоптерот МИ – 28 не бил соборен туку дека рано денеска се урнал во провинцијата Хомс. Телата на пилотите се пронајдени и се донесени во руската воздушна база. Причините за уривањето не се познати. „Група специјалисти рабтоат на истрагата на инцидентот“, се вели во армиското соопштение.

XS
SM
MD
LG