Достапни линкови

logo-print

Протест во Вашингтон против парите во политиката


Полицијата во Вашингтон привела над 400 луѓе кои демонстрираа против влијанието на парите врз политиката. Демонстрантите од организацијата Демократска пролет во која се и холивудскиот актер Марк Руфало и политичкиот активист Ноам Чомски се собраа пред Капитол Хил со цел да извршат притисок врз Конгресот да преземе итна акција за запирање на корупцијата во политиката и да обезбеди слободни и фер избори.

XS
SM
MD
LG