Достапни линкови

logo-print

Почна седницата за избор на министрите предложени од ДУИ


Собранието на Република Македонија попладенво ја почна 100-та седница на која треба да бидат избрани новите министри и заменици министри предложени од ДУИ. Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев пред пратениците образложи дека станува збор за ресори кои се испразнија по оставките на министрите кои доаѓаат од ДУИ и беа констатирани од страна на Собранието на Република Македонија на вчерашната седница.

XS
SM
MD
LG