Достапни линкови

logo-print

Нови жртви во борбите за Нагорно Карабах


Азербејџан соопшти дека нови три нивни воени лица се убиени во борбите во спорниот регион Нагорно Карабах, кои трет ден продолжуваат меѓу силите на Азербејџан и на Ерменија. Азербејџанското министерство за одбрна денеска соопшти дека сепаратистичките сили во Карабах бомбардирале азербејџански позиции и села, користејќи минофрлачи. Во последните три дена загинале 15 азербејџански војници, додека на ерменската страна се загинати 18 војници.

XS
SM
MD
LG