Достапни линкови

logo-print

Молотов коктел фрлен пред турскиот конзулат во Солун


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Маскирани лица утрово фрлиле рачно изработени бомби од типот Молотов коктел против полицајци од силите за борба против безредија, кои биле на служба пред турскиот конзулат во Солун, јавуваат грчките медиуми.

Според полицијата, напаѓачите биле околу дваесетина лица и дошле од зградата на универзитетот, кој се наоѓа во близина на турскиот конзулат. Тие го нападнале со бомби обезбедувањето на конзулатот и потоа избегале.

XS
SM
MD
LG