Достапни линкови

logo-print

Вучиќ во посета на Косово


Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска ќе престојува во Косово, а за неговата безбедност ќе се грижи косовската полиција. Косовскиот полициски портпарол Бали Келани изјави дека безбедносните органи на Косово имаат одговорност да обезбедат придружба на секој висок фукционер, кој го посетува Косово. Вучиќ ќе посети повеќе населени места во северниот дел на Косово, населени со мнозинско српско население.

XS
SM
MD
LG