Достапни линкови

Хајредини - Се задолжуваме зашто буџетот е во колапс


Министерот за финансии Зоран Ставрески најдобро знае дека буџетот е во колапс. Владата се задолжува зашто не може да ги подмири редовните буџетски расходи, вели поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG