Достапни линкови

logo-print

Светот страхува од нуклеарен тероризам


Десетици светски лидери во Вашингтон договараат што уште можат да сторат за да спречат нуклеарни материјали да дојдат во рацете на терористите. Самитот за нуклеарна безбедност доаѓа во атмосфера на растечко страхување од таканаречена „валкана бомба“.

XS
SM
MD
LG