Достапни линкови

logo-print

Средба на Обама со Ердоган во Вашингтон


Американскиот претседател Барак Обама во четвртокот ја реафирмира заложбата на САД за зачувување на безбедноста на Турција. Тој ова, како што соопшти Белата куќа, го сторил за време на средбата со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на маргините на самитот за нуклеарна безбедност во Вашингтон. „двајцата лидери разговарале и за напорите за уништување на милитантите на Исламската држава“, се наведува, меѓу другото, во соопштението на Белата куќа.

XS
SM
MD
LG