Достапни линкови

logo-print

Шешељ доби забрана за влез во Хрватска


По денешната ослободителна пресуда за лидерот на српските радикали Војислав Шешељ и бројните реакции, кои ги предизвика таквата одлука, хрватското Министерство за внатрешни работи му забрани влез во Хрватска.

„Нека дојде, па ќе го уапсиме“, изјави во меѓувреме хрватскиот премиер Тихомир Орешковиќ.

Хашкиот трибунал денеска го ослободи Шешељ по сите точки од обвинението.

XS
SM
MD
LG