Достапни линкови

logo-print

Ослободен еден од осомничените за нападите во Брисел


Белгиските обвинители ослободија едно лице осомничено за поврзаност со минатонеделните бомбашки напади во Брисел во кои загинаа околу 35 луѓе. Лицето било задржано два дена по тие напади, но белгиското обвинителство соопшти дека немало доволно информации за да го продолжи неговиот притвор. Овој потег ги интензивира сомневањата во способноста на белгиските служби за безбедност и за спроведување на законот во врска со терористичките закани.

XS
SM
MD
LG