Достапни линкови

logo-print

Во Грција уапсени фалсификатори на документи за азиланти


Грчката полиција уапси шест лица во операција против криминална група, која фалсификувала документи за баратели на азил на грчкиот остров Кос, соопштија грчките власти.

Полицијата заплени компјутери, камери и голем број лажни документи, како и мобилни телефони во претрес на повеќе куќи на островот.

Во Грција во моментов се наоѓаат околу 50 илјади мигранти,

XS
SM
MD
LG