Достапни линкови

logo-print

Папата ја осуди бесчуствителноста на Европа кон бегалците


Поглаварот на Римокатоличката црква Франциско за време на завршната молитва на Велики петок според Грегоријанскиот календар ја осуди анестезираната свест на Европа кон бегалците.Тој за време на молитвата во римскиот Колосеум кажа дека Средоземното и Егејското море станале гробни места и слики на нашата бесчувствителна свест, критикувајќи го затворањето на грниците и умовите пред мигрантите. Папта ги осуди и свештениците- педофили, наведувајќи дека таквите неверници го одбрале патот на одземањето на честа и достоинството на невините.

XS
SM
MD
LG