Достапни линкови

logo-print

Експлозија за време на полициска рација во Брисел


Белгиските медиуми објавија дека се слушнала најмалку една експлозија за време на нова полициска рација во Брисел. Еден човек, според извештаите, бил „неутрализиран“. Сè уште нема официјална потврда од властите. Во два самоубиствени бомбашки напади во Брисел на 22 март загинаа 31 луѓе, а стотици беа повредени.

XS
SM
MD
LG