Достапни линкови

logo-print

ДИК не го усвои извештајот за проверка на податоците од Избирачкиот список


Државната изборна комисија синоќа не го усвои извештајот за направената вкрстена проверка на податоците од Избирачкиот список. Советничката во ДИК, Љупка Гугучевска изјави дека одлуката не е донесена и оти е заклучено дека е потребно дополнително време за консултации околу податоците во извештајот.

„Потребно е дополнително време за консултации. За сите понатамошни активности, јавноста ќе биде известена“, рече Гугучевска.

Засега нема информации дали во текот на денешниот ден ќе има седница на ДИК на која би се донела одлука за извештајот од вкрстените проверки во Избирачкиот список.

XS
SM
MD
LG