Достапни линкови

logo-print

САД предупредуваат од опасност од нови напади во Турција


Терористички напад во Анкара на 13 март

Терористички напад во Анкара на 13 март

Амбасадата на САД во Турција ги предупреди граѓаните да бидат внимателни поради нови терористички напади во периодот од 17 до 21 март, односно за време на прославата на курдска Нова година Нервуз, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк. Амбасадата ги предупредува Американците да бидат внимателни поради евентуални терористички напади на плоштадите, во близина на владини згради и на клучните места од градскиот транспорт, како и да ги избегнуваат големите собири и прослави. Амбасадата на САД во Турција ги предупреди Американците да го избегнуваат центарот на Анкара пред терористичкиот напад на 13 март, при што загинаа 37 лица.

XS
SM
MD
LG