Достапни линкови

logo-print

Британскиот министер за Европа во посета на Македонија


Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон

Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон

Британскиот министер за Европа Дејвид Лидингтон денеска и утре ќе престојува во работна посета на Македонија. Тој ќе има средби со заменик претседателот на Владата задолжен за европски интеграции Фатмир Бесими, министерот за надворешни работи Никола Попоски, со лидерите на политичките партии ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА и со лицата задолжени за прашања поврзани со мигрантската криза, соопшти Британската амбасада во Скопје. Лидингтон денеска ќе учествува на Форум на цивилното општество во ЕУ Инфо центарот во Скопје.

XS
SM
MD
LG