Достапни линкови

logo-print

Кери во идната недела во Москва


Американскиот државен секретар Џон Кери во идната недела во Москва ќе разговара со претседателот на Русија Владимир Путин за одлуката на руските власти да повлечат дел од воените сили од Сирија, како и за процесот на политичка транзиција во таа земја. Кери оцени дека одлуката на Москва била позитивен сигнал за мировните преговори за Сирија што под закрила на ОН се одржуваат во Женева.

XS
SM
MD
LG