Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите запрени кај Музејот на ВМРО


Илјадници демонстранти кои маршираа од Владата до Уставниот суд вечерва се запрени од полициски кордон кај Музејот на ВМРО. Пред Уставниот суд од претпладнето се поддржувачите на ГРОМ, но силното полициско присуство го оневозможи контактот меѓу двете групи.

XS
SM
MD
LG