Достапни линкови

logo-print

Бегалците вратени во Грција


Некои од бегалците кои вчера од кампот Идмени во Грција нелегално влегоа во Македонија во атарот на село Моин раскажуваат дека биле водени од криумчар кој најверојатно бил од Грција и дека за тоа им наплатувал.

XS
SM
MD
LG