Достапни линкови

logo-print

Пожар во центар за зависности во Русија


Загинаа 12 луѓе во денешниот пожар во мала зграда во која беше сместен центар за рехабилитација од зависности во градот Стерлитамак во руската република Башкортостан. Првичната истрага покажува дека жртвите веројатно починале од задушување со чад. Истрагата се фокусира зошто единствениот излез од објектот бил блокиран со тешка железна врата, а на сите прозорци имало решетки.

XS
SM
MD
LG