Достапни линкови

logo-print

Мигрантите од Идомени се обидуваат нелегално да влезат во Македонија


Околу илјада мигранти и бегалци кои се наоѓаaт во близина на Идомени, денеска се обиделе да преминат од грчка на македонска територија преку алтернативен пат, јавија западни медиуми. Групата тргнала напладне кон грчко село кое се наоѓа западно од Идомени. Околу 14 часот тие биле близу границата кога ги пресретнале и привеле грчки полицајци. При приведувањето немало инциденти.

XS
SM
MD
LG