Достапни линкови

logo-print

Сирија пред нови мировни преговори


Наредната рунда на мировните преговори за Сирија треба да почне на 14 март, најави специјалниот пратеник на Обединетите нации за Сирија Стафан де Мистура. Според посматрачите и овој последен напор ќе остане уште еден од многуте обиди за запирање на насилствата во Сирија.

XS
SM
MD
LG