Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во пукотница во Питсбург


Пет лица биле убиени и тројца други ранети во пукањето во источната американска држава Пенсилванија. Полицијата соопшти дека двајца вооружени напаѓачи почнале да пукаат на една забава во близина на градот Питсбург, по што избегале. Полицијата е во потрага по нив.

XS
SM
MD
LG