Достапни линкови

logo-print

Растат тензиите во Идомени


Мигрантите во Идомени се против одлуката да бидат враќани назад во Турција. Велат дека тие што го поминале морето тешко дека ќе се вратат назад. Нервозата во кампот расте, а има и меѓусебни тепачки.

XS
SM
MD
LG