Достапни линкови

logo-print

Протест пред МВР за да се обезбеди изградбата на крстот во Бутел


Пред Министерството за внатрешни работи денеска се одржа протест на граѓани кои од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски побараа да ја обезбедува изградбата на крстот во општина Бутел. Тие најавуваат дека ќе протестираат сè додека не им се исполнат барањата, а претходно на протест се собраа и во саботата. На протестот беа и градоначалникот на Општина Бутел, Петре Латиновски и претседателот на општинскиот Совет, Боби Бојчевски.

XS
SM
MD
LG