Достапни линкови

logo-print

Турција ќе ги интегрира мигрантите


Пред денешниот самит во Брисел на Европската унија и Турција со цел запирање на бранот мигранти, Анкара почна со програмата за интегрирање на сириските бегалци. Станува збор за интензивирани напори со цел околу трите милиони сиријци да бидат вклучени во турското општество.

XS
SM
MD
LG