Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Ирак, 29 жртви


Десетици луѓе загинаа во самоубиствен напад со автомобил бомба во близина на главниот град на Ирак, Багдад. Најмалку 29 луѓе го загубиле животот, а 47 биле повредени во експлозијата која се случила на контролен пункт во градот Хила. Локалните власти соопштија дека тоа е најтешкиот напад со кој се соочила покраината. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG