Достапни линкови

logo-print

Протести пред МВР за случувањата со крстот во Бутел


Со транспаренти во рацете на кои пишува „Оливер за колку пари го продаде македонскиот народ“ или „Оливер зошто земаш плата“, група граѓани попладнево се собраа пред МВР за да бараат одговорност од министерот Оливер Спасовски за уништувањето на темелите на 55 метарскиот крст во скопската населба Бутел. Тие сметаат дека Спасовски е одговорен, бидејќи полицијата навремено не реагирала.

XS
SM
MD
LG