Достапни линкови

logo-print

Тензии во Бутел


Група од стотина луѓе вечерва се собраа во близина на полициската станица во Бутел, во знак на протест поради тоа што приврзаници на ДУИ од синоќа кампуваат на местото каде што беа поставени темелите на 55-метарскиот крст. Во шаторите на ДУИ пак вечерва беа повеќе функционери од партијата

XS
SM
MD
LG