Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа истрела проектили по санкциите на ОН


Јужнокорејското министерство за одбрана соопшти дека Северна Кореа истрелала неколку проектили во море неколку часа откако Обединетите нации воведоа нови санкции против Пјонгјанг поради последните нуклеарни проби. Советот за безбедност вчера едногласно ги усвои најстрогите санкции спрема Северна Кореа во изминативе 20 години.

XS
SM
MD
LG