Достапни линкови

logo-print

Бегалците со мирни протести бараат влез во Македонија


Македонија не пропушта бегалци, оти грчката полиција не го обезбедува преминот од нивна страна. Бегалците по вчерашните насилства, денеска со мирен протест и пеејќи бараат да влезат во земјата.

XS
SM
MD
LG