Достапни линкови

logo-print

Поставен камен темелник за крст во Бутел


Под силно полициско обезбедување денеска во скопската населба Бутел беше поставен камен темелник за крст кој според најавите ќе биде готов за два месеца. Крстот е донација на Светскиот македонски конгрес. На настанот присуствуваа архипископот г.г. Стефан и министри и градоначалници.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG