Достапни линкови

logo-print

Избори како референдум за иднината на Иран


Во Иран се одржуваат избори за парламентот и за Собранието на експерти кои, според аналитичарите,можат да бидат решавачки за тоа дали земјата ќе излезе од економската изолација по неколкугодишните санкции. Ова се први избори откако стапи во сила нуклеарниот договор со светските сили.

XS
SM
MD
LG