Достапни линкови

logo-print

АИ: корумпираност на македонската влада


Објавувањето на аудио снимките не само што откри докази за корупција на владата, туку покажа дека постои широко распространет таен надзор. Ова за Македонија се наведува во годишниот извештај на Амнести интернешнал за состојбата со човековите права во светот.

XS
SM
MD
LG