Достапни линкови

logo-print

Смртна закана за бугарскиот премиер Борисов


Бугарскиот премиер Бојко Борисов

Бугарскиот премиер Бојко Борисов

На адресата на бугарската Влада во Софија пристигна писмо со фотографија од Бојко Борисов, со куршум и заканувачка порака, пишуваат денеска бугарските весници, повикувајќи се на извори од безбедносните служби. Борисов вели дека не е загрижен и дека сето тоа се случува поради неговата борба со корупцијата и криумчарењето. Бугарскиот премиер минатата седмица нареди да бидат стопирани сите сомнителни јавни набавки, меѓу кои и изградбата на делницата на автопатот „Хемус“, вредна половина милијарда евра. Борисов доби закана и за време на функцијата директор на бугарската полиција.

XS
SM
MD
LG