Достапни линкови

logo-print

Курдски специјалци ослободиле шведско девојче од ИД


Специјалните сили на ирачките Курди

Специјалните сили на ирачките Курди

Специјалните сили на ирачките Курди спасиле 16-годишно шведско девојче кое беше киднапирано од Исламската држава, соопштија властите на ирачката курдска автономна област. Девојчето лани допатувало од Шведска во Сирија по што влегло во Ирак. Акцијата за ослободување е спроведена во Мосул.

XS
SM
MD
LG