Достапни линкови

logo-print

Рускиот министер за одбрана во Иран за Сирија


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу престојува во Техеран на разговори со иранскиот претседател Хасан Рохани и со министерот за одбрана Хосеин Дехган. Иранската државна агенција ИРНА соопшти дека министерот Шојгу му дал на претседателот Рохани порака од рускиот претседател Владимир Путин во врска со процесот на преговори за примирје во Сирија. Русија и Иран силно го поддржуваат сирискиот претседател Башар ал Асад.

XS
SM
MD
LG