Достапни линкови

logo-print

Митинг на украинските националисти во Киев


Над илјада украински националисти одржаа митинг во центарот на Киев барајќи оставка на владата. Тие поставија шест шатори на Плоштадот на независноста, наведувајќи дека планираат да останат таму. Во саботата националистите фрлаа камења врз филијалите на две руски банки во Киев, а откако влегоа внатре го уништија мебелот во канцелариите. Полицијата, која не интервенираше, соопшти дека покренала истрага за инцидентот.

XS
SM
MD
LG