Достапни линкови

logo-print

Бејли ја однесе оценката во Влада


Американскиот амбасадор Џес Бејли ја напушти лидерската средба што се одвива во Клубот на пратеници и замина во Владата на Македонија да му го предаде извештајот со оценката за условите за избори на премиерот Емил Димитриев. Се очекува во 19 часот Бејли пред Влада да ја објави оценката. . Објавувањето на оценката се одложуваше неколку пати, а предизвика и вонредна лидерска средба на која не присуствува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

На средбата, која се уште трае, присуствуваат лидерите не СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети, на ДПА Мендух Тачи и претставник на Делегацијата на ЕУ во Скопје

XS
SM
MD
LG