Достапни линкови

logo-print

ДУИ останува партнер со сите прогресивни сили


Без оглед дали ќе има избори на 24 април или потоа ние останеме партнери со сите прогресивни сили како во земјава така и со странските, со овие зборови лидерот на Демократската унија за интеграции, Али Ахмети на собир во Гостивар им се обрати на сопартијците во освртот кон најавените парламентарни избори.

Ахмети со партиското раководство, министри во владата на РМ, пратеници, градоначалници на општини и други функционери присутвува на собир во спортската сала Младост на кој беа презентирани проектите кои биле реализирани во текот на нивното учество во власта.

XS
SM
MD
LG