Достапни линкови

logo-print

Киднапирани тројца турски новинари


Тројца репортери на турската новинска агенција Анадолија се киднапирани од бунтовници на курдската работничка партија во округот Мерсин, јавуваат локалните медиуми. Анадолија потврди дека тројца нејзини новинари се киднапирани од приапдници на ПКК и дека тие се заробени повеќе од 48 часа.

Новинарите биле испратени минатата недела во градот Нусајбин во округот Мерсин да известуваат за случувањата во регионот, објасни Анадолија.

XS
SM
MD
LG