Достапни линкови

logo-print

Пакистанската војска убила петмина милитанти


Пакистанската војска соошшти дека безбедносните сили убија петмина милитанти во северознападниот регион кој се граничи со Авганистан. Војската тврди дека престрелката настанала откако безбедносните сили вршеле проверка на осомничени за терористички активности. Пред три дена загинаа најмалку девет полицајци при напад на талибански милитанти во овој регион.

XS
SM
MD
LG